Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w MP3

przedszkolaki siedzą w kółku i słuchają bajki
foto: Miejskie Przedszkole nr 3

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszym przedszkolu staramy się podtrzymywać i rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci poprzez odpowiedni dobór literatury, organizowanie spotkań z książką czytaną przez ciekawych ludzi, tworzenie wystawek czytelniczych będących źródłem wiadomości z różnych dziedzin.

Nasze przedszkole od wielu lat jest członkiem ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Jest najskuteczniejszą strategią wychowawczą a jednocześnie przynosi dziecku wielką radość i pozostawia niezapomniane wspomnienia, a także buduje więź z rodzicami. W tym szczególnym dniu rolę głośnego czytania podkreśliliśmy zapraszając do grup naszych absolwentów, rodziców, dziadków i gości z zaprzyjaźnionych instytucji oraz odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną.

Miejskie Przedszkole nr 3