Powitanie Wiosny w Miejskim Przedszkolu nr 3

Grupowe zjdjęcie przedszkolaków z Panią Wiosną

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, zakładaliśmy zielone ogródki w swoich salach, wykonywaliśmy prace plastyczne, poznaliśmy piosenki o wiosennej tematyce.

Powitanie Wiosny

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
Przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
Witały ją także wszystkie przedszkolaki…

E. Budryk

Powitanie wiosny w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbyło się 22 marca. Cała społeczność przedszkolna przebrana była w barwne wiosenne stroje, wśród których nie zabrakło: kwiatków, ptaszków, pszczółek, biedronek, koników polnych, niedźwiadków, zajączków, oraz słoneczka, deszczyku i wiele innych symboli nowej pory roku.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która uroczyście powitała przybyła do nas Panią Wiosnę. Po ciepłym powitaniu Pani Dyrektor oddała głos Wiośnie.

Nasz gość powitał dzieci zabawą ruchową „Klasnę w ręce i nic więcej”. Po krótkiej rozmowie o oznakach przyjścia wiosny zaobserwowanych na spacerach oraz po odgadnięciu zagadek przygotowanych przez Panią Wiosnę dla każdej grupy przedszkolnej dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki. Wszystkie prezentacje były piękne i wprawiły przedszkolaków oraz Panią Wiosnę w radosny nastrój.

W podziękowaniu za tak miłe powitanie Pani Wiosna obiecała, że już zostanie z przedszkolakami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.