Słodko – słona niedziela w PSP 4

Uczestnicy pikniku w namiocie Szkoły Podstawowej nr 4

25 września 2022 r. miała miejsce kolejna akcja charytatywna przygotowana przez społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim. Podczas kulinarnego pikniku zorganizowanego w parku przy Konkatedrze Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zbieraliśmy fundusze, aby wesprzeć bardzo szczytne dzieło – realizację filmu fabularnego o ks. gen. Stanisławie Brzósce – Patronie naszej Szkoły, patriocie , żołnierzu i kapelanie, dowódcy ostatniego oddziału walczącego w powstaniu styczniowym na Podlasiu.

Podobnie, jak reżyser filmu z ramienia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodzieży – pan Tadeusz Syka uważamy, że ks. gen. Brzóska jest postacią, której historię powinna poznać także szersza publiczność. Dlatego też bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów, którzy wykazali wielkie zaangażowanie przygotowując przepyszne ciasta i przekąski, a także wszystkim ludziom dobrej woli, że tak chętnie je kupowali. Krzepiąca jest świadomość, że pamiętamy o naszych narodowych bohaterach, a społeczność Czwórki ma w tym swój udział.