Dzień Ziemi w Leśnej Krainie

przedszkolaki na trawniku

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, wyzwania zrównoważonego rozwoju, promocję systemowych i indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie. Dzień Ziemi został ustanowiony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a od 2009 roku jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. W tym roku przyświecało mu hasło „Planeta kontra plastik”.

Święto Ziemi, tradycyjnie jak co roku, Mali Przyjaciele Lasu z Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina wspólnie z Panem Maciejem Wójcickim zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów i przyjacielem przedszkola, uczciły ten dzień szczególnie.

Młodsze grupy przedszkolne obejrzały teatrzyk sylwet pt: „Z ziemią za pan brat – dowiedzcie się jak dbać o świat”, który przybliżył dzieciom problem jakim jest zanieczyszczone lasy, wody i powietrze. Uwrażliwił na segregację śmieci i oszczędzanie energii elektrycznej i zasobów wodnych. Pan leśniczy opowiedział o bezpiecznych zachowaniach podczas spacerów w lesie, aby nie doprowadzić do pożaru i monitoringu leśnym, który uniemożliwia wywożeniu śmieci do lasów. Na zakończenie zajęć edukacyjnych wszystkie maluchy złożyły na ręce Pani Ewy Zakrzewskiej dyrektor Leśnej Krainy i Pana Macieja Wójcickiego Obietnicę Małych Ekologów, którymi właśnie się stali.

Starsze grupy wykonały wspaniałe prezenty dla Matki Ziemi, kreatywne prace plastyczne i zasadziły wspólnie z Przyjacielem z Nadleśnictwa Sokołów drzewko, sadzonkę jarzębiny składając obietnicę dbania o nią stali się Przyjaciółmi i Strażnikami Przyrody.

Przedszkolaki z Leśnej Krainy dziękuję Panu Maciejowi Wójcickiemu za wartościowa lekcję o przyrodzie i proszą wszystkich by dbali o naszą planetę Ziemię.