Nagłówki

„10 Urodziny Leśnej Krainy” – Piknik Rodzinny

Dzieci tańczą w parach w plenerze. W tle napis "10 urodziny Leśnej Krainy".

Tradycją Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim są uroczyste obchody Święta Rodziny. Data 22 czerwca 2023r. pięknie wpisała się w karty historii naszej placówki. Tego dnia na placu przedszkolnym zgromadziła się cała społeczność przedszkolna wraz z dziećmi i rodzicami, którzy od września dołączą do Leśnej Krainy.

Uroczystość urodzinową rozpoczął polonez wszystkich dzieci poprowadzony przez Królową i Króla – Dyrektor Przedszkola Panią Ewę Zakrzewską i Pana Macieja Wójcickiego – zastępcę Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów. Cała zgromadzona publiczność mogła usłyszeć wiersz „10 urodziny Leśnej Krainy”, który został napisany specjalnie na tę uroczystość przez Panią Olę Molską.

Przybyli goście mogli podziwiać umiejętności przedszkolaków prezentujących tańce utrzymane w klimacie ludowym. Dzieci zaprezentowały: „Zasiali górale”, „Czerwone jabłuszko”, „Idziemy na spacerek”, „Latino” i wykonały wspólną piosenkę „Dopóki bije serce me”.

Po raz pierwszy na naszej scenie zaprezentował się absolwent Leśnej Krainy Antoni Steć, który otworzył cykl artystyczny „Gwiazdy Leśnej Krainy”.

Ogromnym powodzeniem cieszył się quiz wiedzy o przedszkolu oraz zabawy sportowe. Dzieci mogły kreatywnie spędzić czas korzystając z kącika tatuażu i malowania twarzy, budowania z klocków i malowania farbami na dużych powierzchniach. Atrakcją pikniku były zabawy edukacyjne z Nadleśnictwem Sokołów, a także pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego z OSP „Cukrownia”.

Dalszą część uroczystości wypełniła wspólna piknikowa zabawa, podczas której wszyscy zgromadzeni mogli kosztować przysmaków grillowych, słodkości, lodów i owoców przygotowanych dzięki życzliwości rodziców.

Miłą niespodzianką było ofiarowanie przez Nadleśnictwo Sokołów sadzonek sosny wszystkim rodzinom Leśnej Krainy w ramach akcji „10 Urodzin Leśnej Krainy”.

Jesteśmy przekonani, że dzień ten będzie wspominany jeszcze wiele razy.

Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom i sponsorom, którzy swoim zaangażowaniem i ofiarnością przyczynili się do uświetnienia przedszkolnej uroczystości.