Leśne Mikołajki dzieci z Leśnej Krainy

dzieci z przedszkola na leśnych mikołajkach
foto: Miejskie Przedszkole nr 4

Tradycją przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina jest świętowanie MIKOŁAJEK w lesie. Podekscytowane dzieci z całego przedszkola już od rana nie mogły się doczekać, by odnaleźć Mikołaja, który co roku tam na nich czeka. Tym bardziej, że z samego rana odwiedził nas w Leśnej Krainie Pan Maciej Wójcicki, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów ze słodkimi upominkami od świętego Mikołaja.

Na przedszkolaki w leśniczówce Leśnictwa Przeździatka czekało już rozpalone ognisko, a Pan Waldemar Szmurło, nasz gospodarz, już tradycyjnie zagrał wszystkim piękny hymn na myśliwskiej trąbce. Następie zaprosił wszystkie dzieci na spacer leśnymi ścieżkami, bo tam podobno gdzieś zabłądził Mikołaj z prezentami. Wszyscy podekscytowani wyruszyli go szukać. Po spotkaniu z Mikołajem i wspólnych śpiewach i zabawach każdy mógł skosztować upieczonej kiełbaski z ogniska i gorącej herbaty w domku myśliwskim, gdzie ciepło z kominka wprawiło wszystkich w przedświąteczny czas.

Dzień 6. grudnia poprzedzony jest tygodniową akcją charytatywną „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”, dzięki której Mali Przyjaciele Lasu wiozą prezenty dla zwierząt. W tym roku akcja cieszyła się dużym zaangażowaniem przedszkolnych rodzin, a nasz gospodarz -leśnik i łowczy Waldemar Szmurło podziękował za pamięć o leśnych zwierzętach

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Sokołów, leśniczym: Panu Maciejowi Wójcickiemu,

Panu Waldemarowi Szmurle oraz Panu Jakubowi Gregorczykowi.

Miejskie Przedszkole nr 4