Spotkanie z historykiem w MP3

Prelegenci i dzieci podczas spotkania

W poniedziałek 22 kwietnia 2024 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu pracowników Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta – pana Bartłomieja Skibniewskiego oraz pana Grzegorza Gawrysiaka.

Pasjonaci historii opowiedzieli dzieciom o historii minionej naszego miasta: o dziejach powstania naszego miasta, o lokalnych bohaterach i osobach zasłużonych dla miasta oraz zaprezentowali dzieciom m. in.: – fragment mapy Sokołowa Podlaskiego z 1804 roku, monety, polskie ordery i odznaczenia, – fotografie (np. z mieszkańcami, budynkami, kościołami, z nieistniejącymi już budynkami i sokołowskimi świątyniami, które zostały zniszczone w różnych okresach historycznych), – butelkę, do której ktoś włożył banknoty i ścinki gazet, prawdopodobnie z lat dwudziestych. Przedmiot ten został odnaleziony podczas prac rozbiórkowych na jednym z sokołowskich osiedli. W spotkaniu pt. „Historia naszego miasta” wzięły udział przedszkolaki z grup starszych: Misie, Smerfy, Wiewiórki i Muchomorki.

Spotkanie z historykami było niezwykle ciekawe i odbyło się w ramach obchodów 600-lecia naszego miasta.