„Sokołów Podlaski wierszem malowany” w Leśnej Krainie

Występ 6-latków z grupy "Misie". W tle dekoracja z papierowych kwiatów.

16 listopada w Miejskim Przedszkolu nr4 Leśna Kraina odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyprzedszkolnego Poetyckiego Konkursu Rodzinnego pt.: „Sokołów Podlaski wierszem malowany” na wiersz/rymowankę z okazji 600 lat Praw Miasta Sokołów Podlaski. Konkurs skierowany był do dzieci miejskich przedszkoli oraz żłobka w wieku od 3 do 6 lat i ich rodzin z okazji 600-lat nadania praw miejskich naszemu miastu.

Zainteresowanie konkursem było ogromne, wpłynęło na niego aż 69 wierszy/rymowanek, które złożone w całość i po opublikowaniu stworzyły tomik poezji o Sokołowie Podlaskim. W tomiku wiersze opieczętowane zostały pracami plastycznymi starszych przedszkolaków z Leśnej Krainy.

W Komisji Konkursowej zasiedli: przewodnicząca: Bożena Mrozowska – Gozdołek – poeta poezji dziecięcej, starszy kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Konstantego Idelfonsa Gałczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, Barbara Kosieradzka – nauczyciel języka polskiego, logopeda, v-e dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim, Katarzyna Wojewódzka – logopeda Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim oraz Ewa Zakrzewska – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim. Komisja miała naprawdę trudne zadanie. Po odczytaniu wszystkich wierszy/rymowanek dokonała oceny prac zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie Konkursu, a pod uwagę brany był styl, rys historyczny oraz rytmiczność wierszy.

Protokół z posiedzenia komisji, wymienieni zwycięzcy, szczególnie wyróżnieni i wyróżnieni, znajduje się na stronie Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina – http://www.przedszkole4.az.pl, w zakładce Aktualności.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 Ewa Zakrzewska zaprezentowała wszystkim przybyłym pierwszy tomik poezji złożony z wierszy/rymowanek wszystkich laureatów. Honorowym gościem był zastępca Burmistrza Miasta Krzysztof Dąbrowski, który miał zaszczyt odczytać wiersz za zajecie I miejsca. Wiersze/rymowanki odczytała także przewodnicząca komisji Bożena Mrozowska – Gozdołek – poeta poezji dziecięcej, starszy kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Konstantego Idelfonsa Gałczyńskiego. Podsumowanie konkursu uświetnił występ dzieci 6-letnich z grupy Misie, które na tle przepięknej patriotycznej scenografii wystąpiły z montażem słowno -muzycznym pt.: „W moim sercu Moja Mała Ojczyzna”.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Sokołów, OSM Kosów Lacki, PSB Mrówka oraz Firmę POLSERO. Sponsorom bardzo dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.