Nagłówki

Biesiada jesienna

W tradycję Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Kusocińśkeigo. wpisały się już biesiady jesienne, które integrują całą jej społeczność. W tym roku odbyła się ona 17 listopada i stanowiła zwieńczenie i podsumowanie działań w ramach projektu „Mikro Granty”. Środki pozyskane w ten sposób przez Stowarzyszenie „Nasza Jedynka” były przeznaczone na dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów.

Na sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna i zaproszeni goście. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto, zielono i czarno, w kolorach flagi Sokołowa Podlaskiego, ponieważ nasza uroczystość wpisuje się także w obchody jubileuszu 600-lecia powstania miasta.

Wszyscy doskonale się bawiliśmy, kibicując zawodnikom. Klasy młodsze rywalizowały w wyścigach rzędów, klasy 5 i 6 rozegrały mecz koszykówki, a 7 – mecz piłki nożnej. Zawody przeprowadziły nasze niezawodne panie wuefistki: Anna Dróżdż i Joanna Wasiluk i pani Aldona Sobieska. Emocje były ogromne, a doping ze strony publiczności gorący. Specjalnie na tę uroczystość powstała piosenka kibiców z Jedynki. Słowa dwóch pierwszych zwrotek napisał Marcel Korzątkowski z klasy VI b, a pozostałe wymyślały poszczególne klasy i na biesiadzie je zaśpiewaliśmy z pomocą pani Iwony Mergo – Golatowskiej. Mogliśmy też podziwiać występ szkolnego zespołu cheeerleaderek. Do naszej szkoły uczęszczają dzieci z Ukrainy – ukraiński taniec narodowy zaprezentowała nam Ania Danyluk z klasy 8 b. Jej występ, niezwykle piękny i profesjonalny, został nagrodzony przez widzów owacją. Uroczystość prowadzili: pani Joanna Hawryluk i pan Łukasz Wróblewski, którzy przypomnieli nam najważniejsze fakty z historii naszego miasta i szkoły.

Potem przyszedł czas na biesiadowanie. Zdrowy bufet dla wszystkich uczestników biesiady został przygotowany ze środków pozyskanych przez stowarzyszenie w programie „Mikro Granty 2023” ogłoszonego przez Ministra Sportu i Turystyki. Jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którego dysponentem jest wspomniany minister. Operatorem Programu jest Fundacja Orły Sportu z siedzibą w Pucku. To do tej fundacji Stowarzyszenie “Nasza Jedynka” aplikowało o środki na realizację Programu na terenie szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie biesiady, a zwłaszcza członkom Stowarzyszenia „Nasza Jedynka”. To już kolejne działanie przygotowane przez nich dla uczniów naszej szkoły.

Autor tekstu i zdjęć: Uczniowie i nauczyciele SP1