Kropka duża, kropka mała do zabawy doskonała

Grupa przedszkolaków pozuje do wspólnego zdjęcia. W tle dekoracja z napisem "MISIE".

W piątek 15 września cała Leśna Kraina świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów, pobudzania wyobraźni i kreatywności.

Tego dnia nasze sale przedszkolne i ubrania ozdobione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią gdzieś głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak literacka bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie swojej wartości. 

Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt ich nie zauważał. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w literce „i”, na ciele biedronki, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi wykonywaliśmy „kropeczkowe” prace plastyczne i sesje fotograficzne z kropką w roli głównej. Nie zabrakło też „Pokazu Mody Kropkowej”.

Dzień Kropki to czas na pokonywanie ograniczeń,
umacniania wiary we własne siły,
a przede wszystkim
wspaniałej, kolorowej zabawy.