Sprzątanie świata w MP3

Grupowe zdjęcie przedszkolaków z workami na śmieci przed wejściem do przedszkola.

Sprzątanie Świata 15 września 2023 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu akcję „Sprzątanie Świata”. Hasłem tegorocznej ogólnopolskiej akcji jest „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Jak co roku celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja ta jest dla dzieci atrakcyjną i aktywną formą edukacji ekologicznej oraz rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Po zajęciach dydaktycznych w grupach, dzielne i pełne zapału przedszkolaki wyruszyły na wielkie sprzątanie ogrodu przedszkolnego, terenu wokół przedszkola, a grupy najstarsze terenu najbliższego parku. Wszyscy otrzymali ochronne rękawiczki i worki na śmieci. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.