Miejskie Przedszkole nr 3 dokarmia zwierzęta leśne

Przedszkolaki wraz z opiekunami i leśniczym, poniżej karma dla dzikich zwierząt

W ramach Światowego Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej w Miejskim Przedszkolu nr 3 została przeprowadzona zbiórka karmy dla zwierząt z naszych pobliskich lasów.

23 lutego 2022 r. dzieci z grup „Muchomorki”, „Kubusie” oraz „Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Lasu Przeździeckiego, aby dostarczyć do leśniczówki zebraną karmę. Dzieci powitał pan leśniczy Waldemar Szmurło pięknym hymnem zagranym na myśliwskiej trąbce. Przedszkolaki dowiedziały się jakie zwierzęta zamieszkują nasze lasy oraz zapoznały się z ich zwyczajami.

Pan leśniczy opowiedział również o ochronie drzew przed szkodnikami. Przypomniał jak należy zachowywać się w lesie, uczulając jednocześnie o tym żeby nie zaśmiecać lasów. Pan Waldemar pokazał dzieciom kapliczkę św. Huberta wspominając, że jest on min. patronem myśliwych i leśników. Piękną niespodzianką dla dzieci było obdarowanie ich sadzonkami  drzew z Gospodarstwa Szkółkarskiego Państwa Redes z Kostek, które będą ozdobą przydomowych ogrodów.  Na koniec spotkania przedszkolaki degustowały kiełbaski upieczone na specjalnym odkrytym palenisku.

Dziękujemy Nadleśnictwu Sokołów  oraz panu leśniczemu Waldemarowi Szmurło za  wspaniałą współpracę oraz za przekazanie  naszym dzieciom merytorycznej wiedzy o lesie i żyjących w nim zwierzętach.

źródło: materiały Organizatora