Powitanie Jesieni w grupie Biedronki w MP3

przedszkolaki w kamizelkach odblaskowych zbierają dary jesieni w parku
foto: Miejskie Przedszkole nr 3

W mijającym tygodniu w Biedronkach odbyło się powitanie Pani Jesieni. Celem tych zajęć było poznawanie ciekawostek związanych z tą porą roku. Byliśmy na spacerze szukając oznak tej pory roku. A pani Jesień, która zaczęła właśnie swoje panowanie przyszła do nas z koszem pełnym darów z sadu, lasu i ogrodu znalazły się tam: owoce, warzywa, kasztany, żołędzie, jarzębina oraz szyszki.

Dzieci miały możliwość bezpośrednio dotknąć tych darów, porównać ich wielkość, określić kolor, nazwać i sklasyfikować do odpowiedniego zbioru. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, a także zorganizowaliśmy piękny, barwny, jesienny kącik. Nie zabrakło okazji do twórczej działalności artystycznej. Z tych wspaniałych darów dzieci robiły kukiełki wykazując się podczas tego zadania dużą kreatywnością, wyobraźnią i zaangażowaniem. Z czerwonej jarzębiny zrobiliśmy korale i bransoletki nawlekając owoce jarzębiny na nitki. A z pięknych kukiełek powstała wystawa w szatni przedszkolnej, którą wszyscy mogą podziwiać.

Była to wspaniała zabawa dzień pełen wrażeń i mamy nadzieję, że tak powitana jesień nie będzie smutna i zimna ale barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

Miejskie Przedszkole nr 3