Dzień Dziecka w MP3

dzieci w ogrodzie podczas zabawy w kółeczku

W słoneczne, czwartkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 zebrały się w sali gimnastycznej, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczą w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską.

Spotkanie rozpoczęło się od „Pokazu mody letniej” – celem pokazu było dostarczenie radości i dobrej zabawy podczas spaceru po czerwonym dywanie. Rodzice przygotowali dzieciom różne stylizacje letnie: sportowe, na odświętne okazje i uroczystości, ubrania na plażę i słoneczne piękne dni.Istotnym uzupełnieniem strojów były dodatki, tj. okulary, torebki, kapelusze, koła ratunkowe, wachlarze itp. Nasi modele chętnie prezentowali swoje stroje z wdziękiem i gracją, co oczywiście zostało uwiecznione przez naszych fotoreporterów, co jest modne w tym sezonie zobaczycie Państwo sami w naszej galerii zdjęć. Następnie przenieśliśmy się do ogrodu przedszkolnego gdzie dzieci z uśmiechami na buziach uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. A po wspólnych pląsach i tańcach, przyszedł czas na lody. Na zakończenie tego wesołego i pełnego wrażeń dnia, każdy przedszkolak zabrał do domu paczkę słodkości.