Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w MP3

"Misie" i "Smerfy" w pizzerii Da Grasso. Dzieci ubrane w fartuszki, na głowach czepki szefa kuchni, w rękach wałki do ciasta.

20 września 2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W ramach tego Święta dzieci z poszczególnych grup wiekowych brały udział w wielu ciekawych atrakcjach.

Sześciolatki z grup „Muchomorki” i „Wiewiórki” udały się na wycieczkę do Głęboczycy, gdzie zapoznały się z procesem wykopywania ziemniaków, dowiedziały się co to jest kartoflisko, a także brały udział w zbieraniu ziemniaków. Poznały sposoby wykorzystania dyni, z ciekawością oglądały pole dyniowe, różnorodne kompozycje z dyni oraz wystawę – „Jesienne Dary Natury”. Po przejażdżce wozem chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, a następnie miały możliwość skosztowania pieczonych ziemniaków.

Pięciolatki z grup „Misie” i „Smerfy” w tym szczególnym dla nich dniu udały się do Da Grasso, gdzie zapoznały się z pracą w pizzerii. Pięknie ubrane w białe fartuszki i czapki „szefa kuchni”, pod nadzorem specjalistów samodzielnie mogły przygotować własną – ulubioną pizzę. Przepyszna pizza trafiła do pieca, po czym dzieci przystąpiły do jej degustacji.

Grupy młodsze – czterolatki i trzylatki z grup: „Kubusie”, „Krasnale” i „Biedronki” również świetnie bawiły się podczas zajęć na terenie przedszkola. Młodsze grupy uczestniczyły w grach i zabawy integracyjnych, zabawach z balonami, malowały witraże, kolorowały kredą, bawiły się z bańkami mydlanymi. Dużo radości również sprawiła maluszkom zabawa w basenie z kulkami. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie zanikało z twarzy przedszkolaków. Zakończeniem tego pięknego dla nich dnia był słodki poczęstunek.

MP3