Dzień Pluszowego Misia w MP3

Zbiorowe zdjęcie wszystkich przedszkolaków. Każde dziecko trzyma na kolanach pluszowego misia.

Pluszowy miś stał się ulubioną maskotką na całym świecie. Chyba nie ma domu, w którym nie pojawia się ten towarzysz dziecięcych zabaw, radości, smutków oraz przytulanka do zasypiania. Nic więc dziwnego, że zabawka ta doczekała się swojego święta.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. W tym roku nasze przedszkole świętowało ten dzień 24 listopada. Wychowawczynie zapewniły dzieciom wiele misiowych atrakcji, a każdemu przedszkolakowi we wspólnych zabawach towarzyszył nikt inny jak pluszowy miś. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, a także misiowych bohaterów występujących w książeczkach i filmach. Brały również udział w zabawach dydaktycznych i ruchowych: pokonywały misiowy tor przeszkód, uczestniczyły w misiowej gimnastyce, zwijały plastry miodu dla misia, układały puzzle. Młodsze dzieci karmiły misie miodkiem, podążały tropem misiowych śladów, nie zabrakło również misiowych zabaw z chustą animacyjną. Po tych niezwykłych zajęciach, na dzieci czekał słodki misiowy poczęstunek.