Światowy Dzień Książki w Muchomorkach i Wiewiórkach

przedszkolaki w półokręgu naprzeciwko prowadzącej

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, którego celem jest promowanie literatury i czytelnictwa. Czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, koncentrację, kształtuje charakter, uspokaja oraz poszerza horyzonty.

Z tej okazji do grup Muchomorki i Wiewiórki w Miejskim Przedszkolu nr 3 25 kwietnia zawitała z wizytą Pani Renata Jaroszewska z Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach Filia w Sokołowie Podlaskim, pomysłodawczyni i autorka wystawy „Magiczna podróż po literaturze. Różne oblicza książki”. Zajęcia uświadomiły dzieciom, ile magii mieści się w książkach i że czytanie książek wcale nie jest nudne. Magiczne książki wywarły ogromne wrażenie na naszych przedszkolakach. Dziękujemy za wizytę i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.