Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3-go Maja w MP3

dzieci z biało-czerwonymi chorągiewkami pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego

W dniu 28 kwietnia uroczyście obchodzono majowe święta, nasze przedszkole przybrało barwy biało – czerwone. Z tej okazji odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Akademię przygotowały i poprowadziły dzieci z grupy „Muchomorki”.

Obchody związane ze świętem nawiązują do wydarzeń z 1791 r., kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Ustawę zasadniczą podpisał król Stanisław Poniatowski, który w tym czasie rządził Polską. Akademia była dla wszystkich przedszkolaków wspaniałą lekcją, podczas której dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały w swoich utworach postawy i treści patriotyczne, szacunek dla własnego kraju oraz poczucie tożsamości narodowej.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych. Przedszkolaki z grup starszych udały się pod pomnik Czynu Niepodległościowego w celu upamiętnienia Tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicze.