Dzień Ziemi w MP3

troje przedszkolaków sadzących rośliny

Każdego roku 22 kwietnia, na całym globie, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Inicjatywą święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dzień Ziemi wpisał się na stałe w repertuar „Kalendarza Imprez” naszego przedszkola ale także stał się coroczną akcją, której celem jest szerzenie ekologii.

Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle: malowanie, wykonywanie plakatów, uczenie się piosenek ekologicznych, dzieci sadziły i podlewały kwiaty, by teren wokół naszego przedszkola był czysty i piękny, a także rozmawiały o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona), oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa(czysta). Dzieci przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Mamy nadzieję że nasze przedszkolaki poprzez zabawę nauczyły się co to jest ekologia, ochrona środowiska i jak dbać o nasz wspólny dom (Ziemię).