Pierwszy Dzień Wiosny

Przed dziećmi stoi Pani Wiosna, z różowym miejskim rowerem. Na kierownicy kosz kwiatów.

21 marca w Miejskim Przedszkolu nr 3 obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

To najpiękniejsza i najbardziej wyczekiwana pora roku. Wiosną przyroda buzi się z zimowego snu. Pachnie deszczem, pachnie słońcem, kwiatki rosną już na łące. Jednak, aby Wiosna mogła zacząć swoje królowanie, musieliśmy najpierw pożegnać Zimę. Nasze przedszkolaki bardzo chciały już wyprosić Panią Zimę z naszego przedszkola. A jak to zrobiły? Żegnając zimę wywiozły do „stawu” na taczce słomianą kukłę Marzannę. Poniosły także gaik – gałązkę udekorowaną bibułą i wstążeczkami, by powitać wszystkim wiosenkę uroczą. W ten sposób dzieci poznały zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i kultywowały tradycje związane z powitaniem wiosny. Punktem kulminacyjnym tej, jakże zacnej uroczystości, był przegląd piosenki o tematyce wiosennej pod hasłem: „Wiosna w piosence”, na którym spotkały się przedszkolaki z całego przedszkola. Ach! To był niezwykle rozśpiewany dzień. Dzieci z wszystkich grup: od najmłodszej do starszaków śpiewająco powitały Wiosnę, która przyjechała do nas na rowerze! Prezentowały wiosenne piosenki tj. „Wiosna Wiosenka”, „Idzie Wiosna”, „Pani Wiosna”, „Idzie Wiosna polną drogą”, „Powitamy Wiosnę”, „Wiosno, czy to Ty?” oraz „Marcowa karuzela”. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Dzieci równie pięknie poradziły sobie z zagadkami, które przygotowała im Pani Wiosna- wspaniale odgadły jej zwiastuny. Za tak cudowne przywitanie, dumna z naszych przedszkolaków Pani Wiosna obdarowała dzieci koszem pełnym słodyczy. Obiecała, że po tak ciepłym przyjęciu, na pewno zostanie u nas na dobre.