Dzień matematyki w Miejskim Przedszkolu nr 3

Dzieci podczas zajęć grupowych

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia, pełni ważną funkcję procesach poznawania i rozumienia otaczającego nas świata. Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia niemal w każdym aspekcie naszego życia.

Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką Czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, cenny naturalny potencjał. Jako królowa nauk, matematyka ma swoje Święto, które przypada na dzień 12 marca.

W Miejskim Przedszkolu nr 3 święto to obchodzono 14 marca. W tym dniu przygotowano dla dzieci wyjątkowe zajęcia matematyczne. Celem takich zajęć jest lepsze poznanie zagadnień związanych pojęciami matematycznymi. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzycznych, dydaktycznych, plastycznych i ruchowych, które pozwalają na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u dzieci młodszych, jak i u trochę starszych. Dzieci doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, dodawały i odejmowały na konkretach, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne. Przedszkolaki miały okazję zgłębić tajniki kodowania, nie zabrakło też zabaw z wiatrakiem matematycznym oraz elementów „Dziecięcej matematyki ” E. Gruszczyk Kolczyńskiej i E. Zielińskiej. Wszystkie zadania jakie wykonywały dzieci pokazały, że matematyka może być ciekawa i przyjemna, a przede wszystkim daje dużo satysfakcji i radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale.