Wizyta Biskupa Tadeusza Pikusa w Miejskim Przedszkolu nr 3 oraz Żłobku Miejskim w Sokołowie Podlaskim

Biskup na spotkaniu z przedszkolakami

20 października Miejskie Przedszkole nr 3 oraz Żłobek Miejski odwiedził Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus w towarzystwie swojego sekretarza ks. Tomasza Szmurło oraz proboszcza Parafii św. Jana Bosko Stanisława Stachala.

Odwiedziny tak dostojnego Gościa to wyraz troski o wychowanie naszych dzieci w duchu wartości chrześcijańskich.

Cała społeczność naszej placówki powitała Księdza Biskupa przy dźwiękach pieśni „Bądź pozdrowiony gościu nasz…”. Słowa powitania oraz podziękowania za obecność wśród nas złożyły Panie Dyrektorki Przedszkola oraz Żłobka. Również przedstawicielki Rad Rodziców obydwu placówek w ciepłych słowach powitały czcigodnego Gościa. Nie zabrakło powitania oraz występu naszych wychowanków. Księdza Biskupa zachwyciła wyśpiewana przez wszystkich piosenka „Pełna chata” oraz taniec „Polka” w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. Występ dla Biskupa uświetniła również gra na klarnecie w wykonaniu Pana Michała Soszki – nauczyciela rytmiki w naszych placówkach.

Biskup okazał się bardzo szczerym i otwartym kapłanem. Skierował wiele ciepłych słów do dzieci, a także nie omieszkał zapytać o ich wrażenia związane z pobytem w przedszkolu. W krótkich rozmowach dowiedział się co dzieci lubią najbardziej, jak czują się w przedszkolu i w co lubią się bawić. Nasz dostojny Gość odwiedził również grupy żłobkowe. I tu okazało się, że jego osoba jest niezwykle przyjazna dziecku. Ksiądz Biskup „przybił piątkę” maluchom, zaśpiewał z najmłodszymi kołysankę oraz zatańczył z nimi ulubiony taniec „Boogie-woogie”. Nie zabrakło również ciepłych słów oraz błogosławieństwa dzieci. Ostatnim punktem wizyty było wspólne spotkanie pracowników z czcigodnym Gościem.

Te niecodzienne odwiedziny na długo zapadną w naszej pamięci. Zarówno rodzice, jak i pracownicy zapewnili księdza Biskupa, iż będą dbać o rozwój duchowy naszych dzieci w myśl słów świętego Jana Pawła II „Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera.” Błogosławieństwo Księdza Biskupa umocniło każdego z nas, a jego wizyta zapisana został nie tylko na kartach kroniki Żłobka i Przedszkola, ale również w sercach całej społeczności naszej placówki.

Dziękujemy za ten czas spędzony w radosnej atmosferze oraz serdeczne słowa, które dodały nam otuchy w codziennej pracy. Życzymy Księdzu Biskupowi wielu tak radosnych chwil w Jego drodze kapłańskiej.