Stadion zaprosi wiosną

Sokołowski stadion

Przetarg nieograniczony na dostawę i montaż trybun na stadion przy ul. Lipowej został ogłoszony w styczniu tego roku. W dniu 5 lutego upłynął termin składania ofert. Oferty złożyło 6 zainteresowanych podmiotów. Niebawem rozstrzygnięcie przetargu.
Miasto zamówiło trybuny sportowe zewnętrzne, 4 rzędowe ze stałym zadaszeniem w zakresie: trybuny głównej oraz trybuny dla gości ze stałym zadaszeniem, trybuny dla kibiców: 4-rzędowa, modułowa, zewnętrzna, stała na 340 miejsc siedzących. Dla gości przewidziano trybunę 4-rzędową, modułową, zewnętrzną, stałą na 36 miejsc siedzących. Szkielet konstrukcji trybun ma być wykonany z profili stalowych zamkniętych a konstrukcja zabezpieczona antykorozyjnie – ocynkowana ogniowo.
Burmistrz Bogusław Karakula zapytany podczas sesji o termin zakończenia prac na stadionie wskazał wiosnę 2020 r.
– Wszystko jest przygotowane pod montaż trybun. Bez sensu było montowanie trybun na zimę, bo byłyby niewykorzystane. Trybuny będą zamówione, wszystko będzie zrobione pod wymiar, natomiast ławy fundamentowe są już wylane, a teren pod trybunami jest wyłożony kostką. Mecze będą na wiosnę rozgrywane na prawie nowym stadionie – powiedział.

Pierwsza, 1,5 mln dotacja na modernizację stadionu została przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki już w 2017 r. Powstała nowa bieżnia okrężna o długości 400 m, o sztucznej, tartanowej nawierzchni wraz z odwodnieniem i nowym ogrodzeniem wokół bieżni. W ramach dotacji wybudowano nowe skocznie do skoku w dal i wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Następnie miasto starało się o drugą transzę.