Zoch z Pucharem Burmistrza

Uczestnicy turnieju
SONY DSC

W budynku sokołowskiej pływalni 17 grudnia rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego Bogusława Karakuli, zorganizowany przez UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim.

W zawodach grało 22 szachistów z kilku miejscowości województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego. Poziom zawodów był dość wysoki, partie były zacięte i cieszy udział dzieci i młodzieży, zafascynowanych królewską grą. Najlepszy okazał się Tomasz Zoch z Bielska Podlaskiego, który na dystansie siedmiu rund zdobył 6 punktów, przegrywając tylko jedną partię z zawodnikiem Skoczka Siedlce Romanem Głowieńkowskim. Drugie miejsce zajął Józef Flaziński, który jednocześnie pełnił funkcję sędziego zawodów, szachista Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego, który zdobył 5,5 punktu. Na trzecim miejscu uplasował się Włodzimierz Gryczka z miejscowości Celiny, legitymujący się najwyższym rankingiem wśród uczestników turnieju. Wśród juniorów zwyciężył Krzysztof Plichta ze Skoczka Siedlce (5 pkt.) przed Pawłem Nasiłowskim z SP 1 Sokołów Podlaski. Trzecie miejsce zajęła Joanna Szymańska z ULKS Sarnaki, która otrzymała również statuetkę dla najlepszej kobiety. Wśród juniorów młodszych najlepsza była Karolina Sacharczuk z ULKS Sarnaki przed Przemkiem Sekułą i Mateuszem Turemką – obaj z MUKS Fidei Węgrów. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a dodatkowo wszyscy juniorzy otrzymali atrakcyjne upominki ufundowane przez Urząd Miasta Sokołów Podlaski. Nagrody zawodnikom wręczył prezes UKS Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński.

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego był ostatnim turniejem z cyklu zawodów szachowych zorganizowanych w tym roku w Sokołowie Podlaskim.