XVI Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach

zwycięzcy w kategorii junior mołodszy, w otoczeniu organizatorów i sponsorów


W Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim już po raz szesnasty rywalizowano o miano najlepszego szachisty w diecezji drohiczyńskiej. 20 maja zagrało 37 zawodników, mieszkańców kilku miejscowości z terenu diecezji .  Najliczniej reprezentowana była Czeremcha, skąd do Sokołowa przyjechało aż 15 szachistów, na czele z księdzem Krzysztofem Domaraczeńką – diecezjalnym duszpasterzem sportu.

Zawodnicy mieli do rozegrania siedem rund szachów szybkich z tempem po 15 minut dla zawodnika. Rywalizowano o puchary i nagrody w trzech kategoriach wiekowych: dorośli, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12. Na trzech pierwszych miejscach w klasyfikacji ogólnej uplasowali się seniorzy: Jakub Żurawicki z Węgrowa , który zdobył 6,5 pkt. przed Michałem Kosiorkiem z Łochowa (6 pkt.) i Tomaszem Czapko z Siemiatycz z 5,5 pkt.

W klasyfikacji juniorów do lat 18 zwyciężył Gabriel Wasiluk z Czeremchy, który w klasyfikacji ogólnej był czwarty przed Aleksandrą Żurawicką z Węgrowa i Mikołajem Pomarańskim z Sokołowa Podlaskiego.

Wśród dwudziestu juniorów do lat 12 najlepszy był Tadeusz Strus z Sokołowa Podlaskiego, który w klasyfikacji ogólnej był piąty przed Mateuszem Zgierunem z Siemiatycz i Wojciechem Stolarczykiem z Sokołowa Podlaskiego. Statuetkę dla najmłodszego zawodnika otrzymał niespełna ośmioletni Nikon Sawczuk z Czeremchy.

Najlepsi trzej zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zmagań szachowych dyplomy i nagrody ufundowane przez  stałych już sponsorów: senatora Waldemara Kraskę, posła Marka Sawickiego, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim , Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych i firmę Polsero.

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw nagrody uczestnikom wręczyli: wicestarosta sokołowski Ryszard Domański, wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski, prezes PUIK Zbigniew Bocian, dyrektor szkoły salezjańskiej ks. Stanisław Stachal, dyrektor Biura Senatora Waldemara Kraski Joanna Malinowska i dyrektor Biura Posła Marka Sawickiego Andrzej Sarna. Turniej sędziował Józef Flaziński, prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego, które było głównym organizatorem zawodów.