Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza

Uczestnicy turnieju
SONY DSC

W niedzielę 15 grudnia w budynku sokołowskiej pływalni po raz piętnasty rozegrano zawody szachowe o puchary i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski, Bogusława Karakulę, a zorganizowane przez Sokołowskie Towarzystwo Szachowe. Turniej tym razem został rozegrany w dwóch grupach: juniorów do lat 12 i dla zawodników powyżej lat 12.

W grupie dzieci do lat 12 zagrało czternaścioro dzieci, które rozegrały dziewięć rund z czasem po 10 minut dla zawodnika. Puchary zdobyli najbardziej doświadczeni młodzi szachiści z Węgrowa: Aleksandra Żurawicka przed Bartoszem Choromańskim i Szymonem Popowskim. Miejsca od czwartego do ósmego przypadły już sokołowianom: Arkadiuszowi Kopie, Darii i Błażejowi Grodzkim, Aleksandrowi Wilgos i Czarkowi Rutkowskiemu.

W głównym turnieju dla zawodników dorosłych i juniorów powyżej lat 12 zagrało tym razem dziesięciu zawodników. Gracze rozegrali siedem rund z tempem 15 minut dla zawodnika. Puchary zdobyli: junior Jakub Żurawicki z Węgrowa, Włodzimierz Gryczka z Celin k. Łukowa i Sławomir Kurpiewski z Siedlec. Czwarte miejsce przypadło Józefowi Flazińskiemu, który jednocześnie pełnił obowiązki organizacyjne i sędziowskie, a piątą lokatę uzyskał Dariusz Kuczyński z Bielska Podlaskiego. Trzeba podkreślić wysoki poziom prezentowany przez zawodników w tej grupie. Wszyscy posiadali ranking międzynarodowy, a pierwsza czwórka, co najmniej pierwszą kategorię szachową.

W zakończeniu zawodów uczestniczył Zastępca Burmistrza, p. Krzysztof Dąbrowski. W ciepłych słowach podziękował szachistom za udział w zawodach; szczególnie ucieszył się z udziału licznej grupy dzieci, podkreślił walory królewskiej gry oraz złożył uczestnikom życzenia świąteczne w imieniu własnym, burmistrza Bogusława Karakuli i pracowników Urzędu Miasta. Wszyscy juniorzy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy.

Józef Flaziński