III Międzynarodowy Nadbużański Plener Malarski

foto: III Międzynarodowy Nadbużański Plener Malarski - DSC5022 300x178„Sztuka pozwala człowiekowi zachować i rozwinąć wrażliwość na całe spektrum rzeczywistości, w której żyje – bez względu na to, w jakim jej wymiarze każdy z nas się porusza. Sztuka pozwala dostrzegać więcej niż ukazują nam nasze zmysły.”

Sokołowski Ośrodek Kultury we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Ostrowi Mazowieckiej zorganizował kolejny już „III Międzynarodowy Nadbużański Plener Malarski” Brok 2016 w hołdzie św. Janowi Pawłowi II i św. Janowi XXIII. Tym razem artyści z różnych stron Polski, a także spoza jej granic spotkali się w Broku w iście jesiennej scenerii aby wspólnie tworzyć, dyskutować i rozwijać swoje zamiłowanie do sztuki.

Jak twierdzi komisarz pleneru, sokołowski plastyk, Joanna Błońska „plenery malarskie są spotkaniem grupy artystów w określonym miejscu i czasie, które ma na celu twórczą pracę w bezpośrednim kontakcie z naturą”. W ostatniej edycji pleneru wzięło udział osiemnastu artystów, których prace możemy oglądać do 7 kwietnia w Galerii DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej odbyło się 13 marca. W progu Sokołowskiego Ośrodka Kultura pojawili się uczestnicy pleneru, jego organizatorzy i przyjaciele sokołowskiej kultury. Wernisaż uświetnił występ kameralnego składu Voci Cantati pod kierownictwem Bożeny Kaczmarek, który wykonał kilka utworów przy akompaniamencie Piotra Jankowskiego.

III edycja pleneru malarskiego z pewnością nie była ostatnią, a już niebawem będziemy mieli okazję podziwiać kolejne dzieła sztuki powstałe w pięknej, nadbużańskiej scenerii.

Foto: Sokołowski Ośrodek Kultury/Janusz Mazurek