„Grand Budapest Hotel” w DKF

Plakat promocyjny

28 stycznia o godz. 19:00 w SOK odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Zbyszek”. W ramach DKFu obejrzymy film „Grand Budapest Hotel” w reż. Wesa Andersona. Prelekcję wygłosi krytyk filmowy Bartosz Wieczorek.

Głównym bohaterem filmu ” Grand Budapest Hotel ” jest Monsieur Gustave H (Ralph Fiennes), legendarny konsjerż słynnego w dwudziestoleciu międzywojennym bajecznego hotelu. Jego najbardziej zaufanym przyjacielem zostaje Zero Moustafa – boy hotelowy. Problemy Gustave’a zaczynają się w momencie, gdy dziedziczy po zmarłej w tajemniczych okolicznościach Madame D (ucharakteryzowana nie do poznania Tilda Swinton) bezcenny obraz. Historia toczy się wokół walki o rodzinny majątek i romansu – a wszystko to ze zmieniającą się Europą w tle. „Grand Budapest Hotel” to żywa, zabawna i ponadczasowa historia o przyjaźni, honorze i spełnionych obietnicach. Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym mieście uzdrowiskowym w nieistniejącym państwie europejskim Zubrowka, wzorowanym na krajach Europy wschodniej. Reżyser oddał w filmie klimat lat trzydziestych oraz minionej pięknej epoki.

W rolach głównych: Ralph Fiennes, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jude Law, Edward Norton, Saoirse Ronan, Tilda Swinton, Owen Wilson.

Wstęp / Karnet na miesiące styczeń-marzec (trzy filmy) w cenie 30 zł.