Europejski Dzień Ptaków w Leśnej Krainie

Przedszkolaki

Wiele osób marzy o lataniu, świat z góry wygląda pięknie. Ptaki to szczęściarze, są ładne, fruwają gdzie chcą , mają świetny wzrok i choć miewają różne przyzwyczajenia, ich trele zawsze cieszą nasze ucho. Są obecne na całej kuli ziemskiej od tropików po Antarktydę. Stanowią naturalne bogactwo przyrody.

Podczas całego roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 4 LEŚNA KRAINA zwraca się uwagę dzieci na otaczającą nas rzeczywistość. Tu nie zapomina się o ptakach. Przedszkolaki obserwują je podczas spacerów, wyglądając przez okno przedszkola, pomagają im przetrwać zimę dokarmiając w okresie najsroższych mrozów.

1 października obchodzony jest Światowy Dzień Ptaków. Z tej okazji LEŚNĄ KRAINĘ odwiedził ornitolog oraz zastepca nadleśniczego Nadleśnictwa Sokołów Pan Maciej Wójcicki. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem  pt: „O gościach co na ucztę nie przyszli” w wykonaniu dzieci ze starszych grup.

Pan ornitolog- Ireneusz Kaługa przedstawił wiele ciekawostek dotyczących życia ptaków. Podczas prezentacji dzieci poznały nazwy, wygląd, zwyczaje i dźwięki, jakie wydają ptaki. Była mowa o sikorze, kawce, żurawiach… Utrwaliły swoją wiedzę o tych ptakach, które zimują w naszym kraju, a które go opuszczają w poszukiwaniu ciepłego klimatu. Wszyscy z zachwytem oglądali prezentację multimedialną i słuchali ciekawych opowieści Pana Ornitologa.

Na zakończenie zajęć dzieci podziekowały z całych swoich małych serduszek Panu Ireneuszowi za świetny pokaz i ciekawe informacje na temat ptaków żyjących w przyrodzie.

Ta wyjątkowa lekcja przyrody pozostanie długo w pamięci.

 

Zajęcia odbyły sie w ramach realizacji projektu edukacyjnego ” Z ekologią zaczynam swój start w przyszłość – rok jodły” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie