Aromatycznie, zdrowo i kolorowo w MP nr 2

Przedszkolaki

W lutym 2015 r. Miejskie Przedszkole nr 2 przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Agencji Rynku Rolnego „Owoce i warzywa w szkole”. 

Mając na względzie prawidłowy rozwój dzieci, Miejskie Przedszkole nr 2 stara się zapewnić im zdrowe posiłki przygotowywane we własnej kuchni przedszkolnej, według diety naturalnej tzn opartej na żywności jak najmniej przetworzonej. Dzięki staraniom pani dyrektor Urszuli Marcinkowskiej placówka przystąpiła do programu „Owoce i warzywa w szkole”.  Efektem jej działań, decyzją Prezesa ARR, przedszkole zostało zakwalifikowane do otrzymywania nieodpłatnej i dowolnej ilości jabłek, nieprzeznaczonych do sprzedaży. Dlatego też całe przedszkole zamieniło się w aromatyczną, kolorową, jabłkową krainę. Przedszkolaki na zajęciach edukacyjnych poznają różne odmiany jabłek, przygotowują z nich soki, koreczki, sałatki oraz zdrowe desery. Wymienione działania oraz udział w programie z pewnością pomagają w kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych.

Zachęcamy wszystkich do systematycznego spożywania jabłek, ponieważ odgrywają one ważną rolę w żywieniu. Witaminy chronią przed zbyt wczesnym starzeniem się , regulują procesy życiowe i pomagają w walce z infekcjami. Należy pamiętać, że organizm ludzki nie potrafi gromadzić większych ilości witamin i dlatego zaleca się systematyczne ich przyjmowanie w postaci owoców i warzyw.

Od 12 marca zapraszamy Rodziców dzieci z MP nr 2 po odbiór skrzynki pełnej pachnących i zdrowych jabłek !