Koncert pasyjny w SOK

Plakat promocyjny

22 marca o godz. 17:00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się doroczny Koncert Pasyjny. Wystąpi Lubelska Federacja Bardów, która zaprezentuje program o charakterze pasyjnym.

Wzniosłe i piękne kompozycje autorstwa członków zespołu do słów Karola Wojtyły, ks. Jana Twardowskiego, Hanny Lewandowskiej oraz Marka Andrzejewskiego i Jana Kondraka, traktują refleksyjnie i z dystansu ludzki żywot i wskazują na trwałe wartości.

LFB to formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową.

Federacja wystąpi w składzie: Marek Andrzejewski – śpiew, gitara, Jan Kondrak – śpiew, Piotr Selim – śpiew, fortepian, instrumenty klawiszowe, Jola Sip – śpiew, Tomasz Deutryk – perkusja, śpiew, Krzysztof Nowak – gitara basowa, Katarzyna Wasilewska – skrzypce, śpiew, Piotr Bogutyn – gitara elektryczna.

Wstęp wolny.