W marcu, jak w garncu w SP1 – konkursy, ekologia i dobra zabawa!

DZIEŃ OTWARTY w SP1

W sobotę, 2 marca, zaprosiliśmy do naszej szkoły przyszłych pierwszoklasistów. Wspólnie z rodzicami mogli zwiedzić budynek, obejrzeć sale lekcyjne i dowiedzieć się, jakie ciekawe zajęcia dodatkowe są prowadzone u nas. Ich przewodnikami byli koledzy z klas starszych.

Już na parterze nasi goście brali udział w grach i zabawach dydaktycznych. Bardzo podobało im się malowanie twarzy i zajęcia z kodowania na dywanie. W sali dyskotekowej zamieniali się w księżniczki, królowe, rycerzy dzięki rekwizytom i strojom wykorzystywanym na zajęciach kółka teatralnego. Kolejne zabawy, tym razem interaktywne, czekały na przedszkolaków w świetlicy. Tam też mogły spróbować ciasteczek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, którzy biorą udział w zajęciach kulinarnych „Kuchcikowo”. Dzieci poznały także bogatą ofertę biblioteki, obejrzały pokaz cheerleaderek i zobaczyły, jak wyglądają lekcje wychowania fizycznego. Nasza szkoła jest placówką dwujęzyczną, dlatego nie mogło zabraknąć zajęć z języka angielskiego, oczywiście w ciekawej formie. Przyszli pierwszoklasiści brali też udział w zajęciach „Lego matematyka”, oglądali pokaz z wykorzystaniem drukarki 3D. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia z robotyki i oczywiście sala zabaw, gdzie dzieci skakały do basenu pełnego kulek. Zmęczeni rozwiązywaniem zagadek, układaniem puzzli i wieloma innymi aktywnościami przyszli pierwszoklasiści regenerowali siły w stołówce szkolnej, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Najwytrwalsi na zakończenie brali jeszcze udział w grze terenowej.

Bardzo miło nam było gościć przedszkolaków i ich rodziców. Mamy nadzieję, że dobrze bawili się w naszej szkole i zobaczyli, jak wiele do zaoferowania ma JEDYNKA!

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Jesteśmy szkołą dwujęzyczną, więc w różny sposób poszerzamy wiedzę uczniów na temat kultury krajów anglojęzycznych. Jednym z nich jest przypominanie o świętach narodowych tych państw. St Patricks Day przypada 17 marca, ale my już 15 marca ubraliśmy się na zielono. Tego dnia każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w specjalnej ramce. Samorząd szkolny przygotował dla uczniów zabawę – poszukiwania koniczynek, bo to przecież symbol Irlandii. Ci, którzy je odnaleźli, otrzymali słodki upominek.

III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego”That seems easy”

„That seems easy” 19 marca 2024 odbył się III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z 14 szkół z powiatu Sokołowskiego. Organizatorem była SP nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kusocińskiego w Sokołowie Podl

Podziękowania kierujemy do opiekunów, uczniów oraz ich rodziców. Sponsorem konkursu był Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim !

DziękujeMY, że jesteście z nami!

III Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa – etap szkolny.

19 marca- 12 uczestników z naszej szkoły przystąpiło do III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej OSE NASK.

Dwoje z nich będzie reprezentowało nasza szkołę na drugim etapie, już 26 marca- Dawid Gnoiński i Tomasz Skibniewski z kl. 8a. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów- przejścia do etapu finałowego.

I-WSZY DZIEŃ WIOSNY

Wraz z wiosną wszystko rozkwita, a w Jedynce wraz z pierwszym dniem tej pory roku rozkwitły talenty. W konkursie „Mam talent”, przygotowanym przez samorząd, mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chcieli zaprezentować szkolnej publiczności swoje umiejętności. Widzowie mieli możliwość podziwiania popisów wokalnych, tanecznych, recytatorskich, akrobatycznych, piłkarskich, gry na instrumentach: saksofonie, skrzypcach, pianinie, gitarze, klarnecie. Zwieńczeniem imprezy był występ grupy teatralnej z klasy 6 b, która w doskonały sposób sparodiowała jeden ze znanych programów telewizyjnych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ci uczniowie sami napisali scenariusz i opracowali scenografię. Poziom wykonawców był tak wysoki, że jury miało problem z wyborem zwycięzcy, toteż postanowiło uhonorować wszystkich występujących dyplomami i nagrodami.

Nasze spotkanie stało się też okazją do podsumowania Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Wśród uczniów klas 4-6 I-wsze miejsce zajął Maciej Gołoś z klasy 6 b, II-gie – Marcel Korzątkowski – 6 b, III-cie – Alicja Skibniewska 6a. W klasach 7-8 I-wsze miejsce wywalczyli: Nela Sosnowska 7 b i Dawid Gnoiński 8 a, II–gie – Amelia Wojtkowska 7a, III-cie – Julia Jaźwińska 7a.

Nagrody w obu konkursach ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2024

21 marca 2024 roku czterdzieścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w kolejnym już Międzynarodowym Konkursie- Matematyczny Kangur.

Trzymamy kciuki za naszych pasjonatów Królowej nauk-matematyki!

Powiatowe eliminacje 47 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

Jolanta Osińska z kl. II B, Iga Pałka z kl. VA i Patrycja Ładziak z kl. VII B wzięły udział w powiatowych eliminacjach 47 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Gratulujemy wspaniałych występów naszym uczennicom. Cieszymy się z sukcesu Joli- wyróżnienia w najmłodszej grupie wiekowej.

W ŚWIECIE BAŚNI”

Kolejny raz uczniowie kl. III wzięli udział w konkursie literackim „W świecie baśni”.
Trzecioklasiści już od kilku miesięcy zapoznawali się z klasyką baśni ze szkolnej biblioteki, a ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach
sprawdzili swoją wiedzę w finale literackiej zabawy. Tegoroczną edycję konkursu w świetlicy szkolnej otworzyła P. Wicedyrektor Joanna Hawryluk, przygotowały i poprowadziły p. Katarzyna Bindas i p. Katarzyna Adamczuk. Zadaniem uczestników było rozwiązanie rebusów, odgadnięcie tytułów baśni oraz ich autorów na podstawie przeczytanych fragmentów, rozpoznanie baśniowych postaci i rekwizytów. A oto laureaci konkursu:

  • I miejsce- Mateusz Gołoś
  • II miejsce- Gloria Pacholczyk
  • III miejsce- Wiktoria Koprowska

Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano Alicji Iwańskiej i Hannie Wąsowskiej.
Konkurs podsumowała i pogratulowała zwycięstwa najlepszym P. Dyrektor Zofia Steć.
Laureatów nagrodzono książkami, dyplomami, drobnymi upominkami i słodyczami.
Gratulujemy, zachęcamy do poznawania baśni i udziału w konkursach literackich!

Sadziliśmy operacyjny las w Repkach

22 marca 2024 roku uczniowie klas 1a i 4a wzięli udział w sadzeniu lasu w Repkach.

Razem innymi uczestnikami akcji organizowanej przez Operację czysta Rzeka, Nadleśnictwo Sokołów i Arche, posadzili 3600 sadzonek.

I miejsce naszej drużyny w konkursie Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym!

I miejsce w drugiej kategorii wiekowej w konkursie Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

Turniej odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej i zgodnie z regulaminem odbył się w dwóch grupach wiekowych, dla których został przygotowany test wiedzy. Test weryfikował wiedzę uczestników z zakresu znaków drogowych, poruszania się po skrzyżowaniach oraz przepisów BRD.

Gratulujemy drużynie w składzie: Kacper Zalewski (z kl. 4a), Wiktoria Ładziak, Alicja Skibniewska (z kl. 6 a), Dawid Borys, Patrycja Ładziak, Szymon Milik oraz Nela Sosnowska (z. kl.7b) i panu Bogusławowi Stolarczukowi.

Więcej informacji przeczytacie na stronie:

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024 – Aktualności – KPP w Sokołowie Podlaskim (policja.gov.pl)