„Moje miasto” – książeczka o Sokołowie w MP3

Pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków oraz ZPiT Sokołowianie z p. Burmistrz Iwoną Kublik

W ramach obchodów 600-lecia miasta Sokołów Podlaski, 16 Maja 2024 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego, rodzinnego konkursu plastycznego pt.: „Moje miasto – książeczka o Sokołowie Podlaskim”. Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji programu „Książkowe podróże małe i duże”.

Głównym celem konkursu było wspieranie talentów plastycznych, rozwijanie postaw i wartości patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej oraz rozbudzanie zainteresowania dzieci i ukazywania różnorodności piękna naszego miasta. Na konkurs wpłynęło 19 prac spełniających konkursowe wymagania, wykonanych przez dzieci i ich rodziców z Miejskich Przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, a także Miejskiego Żłobka z Sokołowa Podlaskiego. Każda książeczka była inna, niepowtarzalna i wyjątkowa, wykonana różnymi technikami plastycznymi.

Jury w składzie: Pani Jolanta Krysiak – dyrektor naszego przedszkola, Pani Anna Lesiuk – przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Renata Jaroszewska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej oraz Pan Grzegorz Gawrysiak i Pan Bartłomiej Skibniewski – historycy i pracownicy Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta, przedstawiło werdykt. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Dlatego też, jury zdecydowało, że wszystkie prace zasługują na I miejsce, a ich autorzy na wielkie uznanie i pochwałę. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Przed oficjalną częścią rozdania nagród, dzieci oraz zaproszeni goście: Pani Iwona Kublik – Burmistrz miasta Sokołowa Podlaskiego, Pani Ewelina Śmiejkowska-Steć – Naczelnik Wydziału Oświaty oraz dyrektorzy i nauczyciele z miejskich placówek, obejrzeli program artystyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, którzy przybliżyli pieśni i tańce górali żywieckich oraz taniec narodowy – krakowiak. Nie zabrakło również pieśni podlaskich oraz podhalańskich. Nasi goście odbyli także wirtualny „spacer” po Sokołowie Podlaskim, w którym mogli zobaczyć ważne miejsca i zabytki oraz usłyszeć różne ciekawostki związane z ich miejscem zamieszkania. W tle sali można było zobaczyć również ekspozycję zdjęć naszego miasta w obiektywie Grzegorza Mieczkowskiego, które powstały w związku z obchodami 600-lecia nadania praw miejskich Sokołowa Podlaskiego i nawiązują do jego historii.

Niezwykłe podziękowania kierujemy do Pani Iwony Kopiwody i ZPiT „Sokołowianie”, za uświetnienie swoim występem naszej uroczystości, Bibliotece Pedagogicznej i Panu Grzegorzowi Mieczkowskiemu, za udostępnienie zdjęć oraz sponsorom za życzliwość, pomoc i wsparcie w postaci ufundowania nagród rzeczowych. Nagrody zostały pozyskane od sponsorów, którymi są: Urząd Miasta Sokołów Podlaski, Powiatowy Bank Spółdzielczy, Agnieszka Tomaszewska z Kancelarii Ubezpieczeniowo-Finansowej, FHU Paweł Mikołajczuk, PSB Mrówka Sokołów Podlaski. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami, którzy podjęli się tego wyzwania i wykonali piękne książeczki. Dziękujemy za ich zaangażowanie i ogromny wkład w kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki, historii i przyrody własnej Ojczyzny. Życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą.