Spotkanie ze strażakami w MP 3

Przedszkolak z pomocą strażaka zmaga się z wężem lejącym wodę. W tle grupa dzieci z paniami.

Nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Przedszkolaki z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują.

Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość przedszkolakom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznanie się z jego wyposażeniem. Dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na pytania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniale poprowadzone spotkanie.