Nagłówki

Koncert Szkoły Muzycznej w SOK

Absolwenci Szkoły Muzycznej w togach i biretach na scenie SOK

W środę 21 czerwca w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pt. „Szkoła – Miastu”. Dla społeczności Szkoły Muzycznej było to niezwykle ważne wydarzenie, gdzie wspólnie z przybyłymi gośćmi, mogliśmy podsumować zdobycze edukacyjne i artystyczne naszych Uczniów.

Podczas uroczystości, pożegnaliśmy dziesięcioro Uczniów, którzy z końcem roku szkolnego opuścili mury naszej Szkoły. Był to bardzo emocjonujący moment podsumowania czterech lat nauki. Pani Dyrektor wraz z Panem Burmistrzem skierowali do absolwentów słowo uznania, następnie wręczyli im listy gratulacyjne oraz pamiątkowe tablo. W imieniu absolwentów, podziękowania dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych skierowała Anastazja Żołnierzak. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców.

Jednym z elementów wydarzenia była „Galeria Laureatów”. Przedstawiliśmy publiczności Uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym zdobywali osiągnięcia na konkursach pozaszkolnych.

Na scenę zostali zaproszeni wszyscy Uczniowie naszej Szkoły. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom małą niespodziankę – wizerunek naszego patrona, Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego.

Na specjalne wyróżnienie spośród naszych dzieci zasłużyła trójka rodzeństwa: Maria, Maciej i Mateusz Gołoś. Otrzymali nagrodę za najaktywniejszego uczestnika koncertów oraz zdobycie najwyższej liczby punktów w „Karcie Uczestnictwa w Koncertach w roku szkolnym 2022/2023”.

Odbyło się również uroczyste rozdanie nagród za Wewnątrzszkolny Konkurs Instrumentalny „Młody Solista”.

W części artystycznej, wysłuchaliśmy wielu wspaniałych utworów w wykonaniu naszych Uczniów. Swoim występem publikę zachwyciła również grupa rytmiczna, którą przygotowała P. Joanna Dawidziuk.

Całą imprezę zwieńczyła projekcja krótkiego filmu pożegnalnego, gdzie zostały zawarte podziękowania od uczniów, rodziców i nauczycieli oraz życzenia dobrych i bezpiecznych wakacji.”

K. Stalewski
Foto. M. Tomaszewski