Kolorowo w MP4 Leśna Kraina

Grupka przedszkolaków z wychowawczynią, siedzą w kółeczku na podłodze. Na stopach kolorowe skarpetki.

21 marca to pierwszy dzień Wiosny, na którą wszyscy po ciemnych dniach czekają z utęsknieniem – na jej słoneczne dni, kolory i zapachy. 21 marca to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 Leśna Kraina uczciły te dwa wydarzenia razem i obchodziły je bardzo kolorowo.

Wiosna to symbol jasnych, żywych barw i kolorów, w które dzieci przyszły ubrane do przedszkola, a akcja „Dzień kolorowej skarpetki” to symbol trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów, i dlatego dzieci miały także na sobie kolorowe skarpetki nie do pary, co ubarwiło je jeszcze bardziej. Cały dzień w Leśnej Krainie przedszkolaki uczestniczyły w kreatywnych, wychowawczo-dydaktycznych zajęciach dostosowanych odpowiednio do ich rozwoju. Było słychać piosenki o wiośnie, odgłosy naśladowcze klekotu bociana czy żabiego kumkania i szczery dziecięcy śmiech podczas zabaw integracyjnych.

Mali Przyjaciele Przyrody wiedzą jak wiosna jest ważna dla przyrody, zwierząt i człowieka. Wiedzą też, że empatia w stosunku do drugiego człowieka jest jeszcze ważniejsza, bo każdy „ma prawo śnić, ma prawo być inny i śmiać się głośno kiedy chce”.