Możliwość bezpłatnego transportu na szczepienia dla osób niepełnosprawnych i seniorów

Od 15 stycznia 2021 roku ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień.  Zapewni on osiągnięcie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowanie nad pandemią do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że szczepienia przeciwko COVID-19 będą bezpłatne oraz nieobowiązkowe. Dedykowanymi miejscami szczepień będzie istniejąca sieć placówek medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

Szczepienie przeciwko COVID-19 będzie przebiegać według następujących etapów:

  1. Rejestracja – online: przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  2. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
  3. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  4. Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.
infografika to tekstu powyżej

Od dziś seniorzy, którzy skończyli 80 lat mogą rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Instrukcja rejestracji dostępna jest na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Szczegółowe informacje dotyczące szczepień ochronnych dostępne są na https://www.gov.pl lub poprzez specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień.

Bezpłatny, całodobowy numer:

989

Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nie obsługujących numerów specjalnych:

+48 22 62 62 989

Miasto Sokołów Podlaski zapewni i skoordynuje transport osobom mającym trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

Zgodnie z Decyzją Wojewody Mazowieckiego od 12 stycznia 2021 r. Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski organizuje telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (infolinia) oraz organizuje transport (dowóz) do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Jeżeli jesteś mieszkańcem miasta Sokołów Podlaski i jesteś osobą:

  • posiadającą aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mającą trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień);
  • masz umówiony termin szczepienia;

możesz skorzystać z bezpłatnego transportu.

W celu uzyskania informacji na temat możliwości transportu w celu wykonania szczepień przeciw COVID-19 mieszańcy miasta mogą skorzystać z informacji jakiej udzieli Centrum Pomocy Socjalnej w Sokołowie Podlaskim, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod numerem telefonu:

25 787 27 39

lub

25 781 65 99

Placówki wykonujące szczepienia w Sokołowie Podlaskim:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Omega”

ul. Węgrowska 5a
08-300 Sokołów Podlaski
Telefon: 505-224-498

Optima Koszarska i Rudnicka – lekarska spółka partnerska

ul. Skłodowskiej-Curie 14 lokal 72
08-300 Sokołów Podlaski
Telefon: 25 781-33-00

Poradnie (gabinety) lekarza podstawowej opieki zdrowotnej SP ZOZ

Ks. Bosko 5
08-300 Sokołów Podlaski
Telefon: 25 781-73-30

infografika do tekstu powyżej