DKF: Najlepsze polskie krótkie metraże

foto: DKF: Najlepsze polskie krótkie metraże - najlepsze 207x30012 września 2018 r. DKF „Zbyszek” w Sokołowie Podlaskim o godz. 19.00 zaprasza na najlepsze polskie krótkie metraże. Krótkometrażowe perełki wracają na nasz ekran!

Najnowszy zestaw Najlepszych polskich „trzydziestek” w DKFie Zbyszek:
– duża dawka absurdu w „Atlasie” Macieja Kawalskiego z fantastycznymi rolami Tomasza Kota i Mariana Opani;
– na przemian wzruszający i zabawny dokument „Euforia” Natalii Pietsch o weterankach psich pokazów piękności;
– poruszający „Pars Pro Toto” Katarzyny Łęckiej z Jerzym Radziwiłowiczem w roli Zdzisława Beksińskiego;
– rozgrywająca się w środowisku młodych konnych gimnastyczek „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały.

O polskich krótkich metrażach jest coraz głośniej! Z każdym miesiącem przybywa nagród na najważniejszych festiwalach na całym świecie, a widzowie udowodnili, że chętnie oglądają krótkie produkcje na dużym ekranie. Zapraszamy na kolejne spotkanie z najlepszymi krótkimi metrażami Studio Munka – Munk Studio już 2 września w Kino Elektronik! Po projekcji spotkanie ze znakomitymi gośćmi – twórcami filmów i aktorami!

Bilety (10 zł) i karnety (3 wybrane filmy z repertuaru DKFu: 22 zł) w sprzedaży w punkcie informacji SOK.

Euforia / reżyseria: Natalia Pietsch
Wywołująca na przemian łzy śmiechu i wzruszenia historia dwóch kobiet żyjących tą samą pasją: przygotowywaniem swoich pudli do psich pokazów piękności. Doświadczona hodowczyni wprowadza młodą dziewczynę w świat wystaw psów rasowych. Kobiety próbują się zaprzyjaźnić, pomimo panującej w tym środowisku bezwzględnej rywalizacji.
Czas trwania: 16 min.

Wolta / reżyseria: Monika Potecka, Karolina Poryzała
Jak to jest dorastać w ramach jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych? Poruszający dokument o grupie młodych konnych gimnastyczek, który stał się sensacją festiwalu w Sundance.
Zuzia ma 12 lat i trenuje woltyżerkę. Ze względu na jej wiek i budowę podnoszą ją starsze, silniejsze koleżanki. Jest „górną”, czyli zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Kiedy rozpoczyna się nowy sezon, a razem z nim treningi, okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już dawnej gracji i lekkości. Starsze zawodniczki przyznają, że dziewczynka urosła i nie dają już rady jej unieść. Staje się jasne, że jeśli Zuzia chce zostać w drużynie, będzie musiała znaleźć nową rolę w grupie.
Czas trwania: 14 min.

Pars pro toto / reżyseria: Katarzyna Łęcka
Jerzy Radziwiłowicz jako Zdzisław Beksiński w poruszającym filmie o wyjątkowej przyjaźni, która rodzi się między samotnym mistrzem i młodą kobietą. Po śmierci żony i jedynego syna starzejący się artysta, odcinając się od świata i ludzi, zamyka się w czterech ścianach i oddaje pracy. Jedynymi towarzyszami przeraźliwej samotności są nagrania bliskich, które mężczyzna ogląda podczas bezsennych nocy. Spoglądające ze wszystkich ścian postaci z jego obrazów to jedyni świadkowie twórczych zmagań. Kiedy choroba zmusi artystę do przyjęcia pomocy od równie jak on samotnej, młodej rehabilitantki, będzie to początek procesu, który obojgu da nadzieję.
Obsada: Jerzy Radziwiłowicz, Anna Grycewicz, Ewa Kania, Mirosława Krajewska
Czas trwania: 30 min.

Atlas / reżyseria: Maciej Kawalski
Marian Opania próbuje rozgryźć zagadkę Tomasza Kota w tej zabawnej, szalonej i wysmakowanej wizualnie opowieści z dużą dawką absurdu. Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego przyjęty zostaje tajemniczy pacjent — nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem „Atlas” nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są intrygujące…
Obsada: Tomasz Kot, Marian Opania, Magdalena Pociecha, Kinga Ciesielska
Czas trwania: 28 min.