Plener malarski „ABSOLWENCI I GOŚCIE” SUPRAŚL 2018

foto: Plener malarski „ABSOLWENCI I GOŚCIE” SUPRAŚL 2018 - MG 7026 300x186XI Plener Malarski „Absolwenci i goście” w Supraślu od trzech lat współorganizują Sokołowski Ośrodek Kultury i Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. W tym roku odbył się w dniach 2 – 11 lipca b.r. Wzięło w nim udział jedenaście osób: Janina Knap – Rydzewo, Piotr Daniluk, Anna Wrzosek, Joanna Błońska – Sokołów Podl, Wiktoria Malińska – Warszawa, Krystyna Wantuch – Sopot, Maria Jujka – Sopot, Ewa Kunicka – Skrzeszew, Anna Nowinska – Gdańsk, Maria Wojnicka – Gdańsk, Ryszard Wojnicki – Gdańsk.

Jak co roku, plener zapoczątkowała wystawa w Galerii Zmienna CKiR, której otwarcie odbyło się w dniu 4 lipca.

W wystawie, oprócz artystów biorących udział w plenerze wzięli udział absolwenci Liceum Plastycznego w Supraślu: Anna Kaczor z Wejherowa, Janusz Debis, Andrzej Dworakowski, Krzysztof Koniczek z Białegostoku, Marek Chomczyk, Jadwiga Szczykowska-Załęska, Wojciech Załęski, Grzegorz Łoś, Lila Wyszkowska z Supraśla.

Spotkania plenerowe – są początkiem powstawania i realizowania ważnych inicjatyw, pomysłów, przedsięwzięć. Spotkania ludzi, którzy dzielą się sukcesami, umiejętnościami, a więc swoim życiem, na które składają się: doświadczenia, system wartości a więc: prawda, dobro, piękno. Także przeżycia, emocje, wrażliwość i wiara. Sztuka jest formą, która pozwala artystom wyrazić siebie, interpretować rzeczywistość, ale i komunikować się z otaczającym światem, tworząc tym samym naszą kulturę zarówno lokalną jak i globalną.