Plener malarski w Supraślu

Plakat informacyjny

Sokołowski Ośrodek Kultury w Sokołowie Podl. i Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu w dn. od 2 do 11 lipca b.r. organizują plener malarski w Supraślu. Weźmie w nim udział szesnaście osób: członkowie grupy plastycznej „W drodze” działającej przy Sokołowskim Ośrodku Kultury, absolwenci PLSP w Supraślu i artyści z Warszawy, Sopotu, Gdańska.

5 lipca o godz.18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Absolwenci i goście” artystów biorących udział w plenerze i zaproszonych do udziału w wystawie wykładowców i absolwentów Liceum Plastycznego. Organizowany plener jest już dziewiątym plenerem organizowanym w Supraślu. Pierwszy został zorganizowany w 2007r.

Sokołowski Ośrodek Kultury był także w 2009 r. organizatorem w Supraślu młodzieżowego pleneru plastycznego „W poszukiwaniu ścieżek” prowadzonych przez Joannę Błońską i Jolantę Świderską.

Supraśl jest malowniczym miasteczkiem położonym w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej, która jest największym parkiem krajobrazowym w Polsce. Nie tylko przepiękny krajobraz ale historia i wielokulturowość, tworzą wyjątkowy klimat tego miasteczka. Zatopione w zieleni i ciszy każdego budzącego się dnia odkrywa nieprzerwanie swój urok, zachęcając do kolejnych powrotów by być źródłem inspiracji twórczych spotkań.

Joanna Błońska