Dotrzymali słowa i zachwycili ponownie!

foto: Dotrzymali słowa i zachwycili ponownie! - 33 300x200Zespół Voci Cantati działający w Sokołowskim Ośrodku Kultury słynie z pomysłowości i wielkiej pasji do muzyki.

Jego założycielka i kierownik, Bożena Kaczmarek ma niesamowity dar do zjednania ludzi, którzy nieustannie chcą się rozwijać, a śpiew i taniec pozwala im oderwać się od codziennych trosk i wyrazić swoją osobowość i chociaż obecnie nie opiekuje się Zespołem to jej dzieło kontynuuje godny zastępca, Damian Suchożebrski.

Doskonałym dowodem na to był środowy koncert pod tytułem ,„Kto tam czy to pan?”. I chociaż projekt ten swoją premierę miał w kwietniu to i tak jego druga, październikowa odsłona przyciągnęła tłumy miłośników muzyki Wasowskiego i Przybory.

Jak to się zaczęło? Ponad pół wieku temu Jeremi Przybora i Jerzy Wąsowski, dżentelmeni wielu talentów, zaczęli zachwycać publiczność lirycznymi piosenkami z finezyjnym poczuciem humoru. Tak powstał „Kabaret Starszych Panów”. Bawili i śmieszyli, ale też łagodzili obyczaje, stanowili odtrutkę na szarość i bylejakość ówczesnej rzeczywistości. Tworząc kabaret, nie mieliśmy pojęcia, jaki on będzie – napisał Przybora w „Memuarach”. Zasadniczo przyświecała mi idea zabawienia siebie i odbiorców przez oderwanie się (…) od panoszącego się wokół nas prostactwa. Ale nie miała być to kampania przeciw czemukolwiek. Wąsowski narodziny Kabaretu wspominał krótko: Wymyślił go Przybora. On w ogóle wszystko wymyśla. Ja tylko wyrażam swoje wątpliwości. Mniejsze lub większe.

Piosenki zacnego Duetu śpiewała plejada polskich gwiazd, m.in. Irena Kwiatkowska, Barbara Krafftówna, Kalina Jędrusik, Wiesław Gołas, Mieczysław Czechowicz, Bohdan Łazuka, Jarema Stępowski, Zdzisław Leśniak czy Bronisław Pawlik.

I chociaż stworzenie kolejnej odsłony twórczości tych niezwykłych artystów wymagało wielu tygodni przygotowań i wielogodzinnych prób to Voci Cantati nie mogło się powstrzymać! Ten projekt, bez wątpienia jest ogromnym sukcesem Zespołu, który wraz z przyjaciółmi z formacji Trochę Jazzu zaprezentował swoje umiejętności z jak najlepszej strony.

W trakcie koncertu odbyła się również prezentacja debiutanckiej płyty Voci Cantati, na której znajdują się utwory z repertuaru Kabaretu Starszych Panów i nie tylko.

Była to również premiera ścianki, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa – stałych bywalców i wielkich fanów wydarzeń organizowanych w naszym Ośrodku. Właśnie po niesamowitym widowisku przygotowanym przez Voci Cantati znalazły się na niej pierwsze wpisy.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Płyty z nagraniami z premierowego koncertu, „Kto tam, czy to Pan?” są do nabycia w punkcie informacji, wszystkich, którzy nie mieli okazji wybrać się w podróż w czasie do lat świetności Starszych Panów, serdecznie zachęcamy do zakupu. Na pewno nie będziecie żałować!