Rajd Papieski w naszym mieście

Uczestnicy rajdu

10 czerwca 2017 roku, z okazji XVIII rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podlasiu, odbył się II Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski.

Rajd przybył do Sokołowa o godzinie 14.00. Uczestnicy Rajdu wyruszyli do naszego miasta z Siedlec, gdzie spotkali się w południe na Błoniach. Przejeżdżając siedleckimi, a następnie sokołowskimi ulicami około 300 motocyklistów udało się pod Konkatedrę. Zastępca Burmistrza Miasta, p. Krzysztof Dąbrowski, przywitał uczestników Rajdu, po czym odbyło się nabożeństwo przy Ołtarzu Papieskim, które odprawił proboszcz parafii – Ks. Prałat Andrzej Krupa.

Po nabożeństwie motocykliści otrzymali posiłek i udali się do Drohiczyna. Rajd opuszczał granice naszego miasta w towarzystwie miejskiej grupy „Sokołowskie Klasyki”, zrzeszającej posiadaczy zabytkowych pojazdów. Po dotarciu do Drohiczyna została otwarta Wystawa Poświęcona Komandorowi Wiktorowi Węgrzynowi, następnie odbyła się Msza Święta w Parku Miejskim z okazji Dnia Podlasia i rocznicy wizyty Jana Pawła II. Po mszy motocykliści mieli zapewniony poczęstunek oraz odbył się koncert. Każdy uczestnik Rajdu otrzymał okolicznościowy znaczek.

II Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski organizowany był przez Miasto Siedlce, Miasto Sokołów Podlaski oraz Gminę Drohiczyn.