Pierwszy dzień wiosny w PSP 4

Wiosna ach to ty!

Uczniowie świętujący pierwszy dzień wiosny

W pierwszy dzień wiosny Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 rozbłysła feerią barw, a to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który na ten dzień zaproponował zabawę w kolory. Poszczególne klasy zaprezentowały się w odcieniach czerwonych, niebieskich, zielonych i żółtych. W zabawie wzięli udział również nauczyciele.

Nasi najmłodsi z „zeróweczki” w barwnym korowodzie i z wiosennym wierszykiem na ustach wyruszyli na poszukiwania pierwszych oznak wiosny, natomiast klasa 3a starym zwyczajem żegnała zimę samodzielnie przygotowanymi marzannami, które zamiast utonąć ozdobiły plac szkolny.

Tego dnia chętni uczniowie mogli wcielić się w rolę nauczycieli i poprowadzić przygotowane przez siebie lekcje. A trzeba przyznać, że udało im się to bardzo dobrze. I choć pierwszy dzień wiosny był ubogi w promienie słoneczne, to w naszej szkole było bardzo radośnie, bo sale i korytarze mieniły się wiosennymi kolorami.