Piknik w PSP4

piknik w czwórce - przebrane w różne stroje pod ścianą stoją dzieci
foto: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

​W sobotę 28 maja 2022 r. po okresie pandemii w PSP 4 odbył się długo wyczekiwany Piknik w Czwórce.

Tegoroczne hasło imprezy to „Polska – moja Ojczyzna”. W czasie krótkich podróży po Polsce odwiedziliśmy różne krainy geograficzne. Przybliżyliśmy piosenki, tańce i ciekawostki z poszczególnych regionów naszego kraju. Ten dzień był doskonałą okazją dla uczniów do pochwalenia się wiedzą w szkolnym konkursie o Patronie – klasy IV- VIII i szkolnym konkursie plastycznym „Patron w moich oczach” – klasy 0-III.

Pani dyrektor krótko powitała wszystkich gości. Zaprosiła też do obejrzenia programu prezentowanego podczas Majówki Miejskiej 21 maja 2022 r. pod hasłem „Muzyczny spacer po Sokołowie Podlaskim od wieku XVIII aż do XXI”.

Kolejne punkty programu przebiegały w następujący sposób: prezentacje klas (piosenki, scenki, skecze, wiersze, gwara.) związane z poszczególnym regionem. Uczniowie klasy 4a i 4b oraz klasy 7d, po zakończeniu swoich występów, zaprosili do degustacji oscypków i pyr z gzikiem. W ramach prezentacji szkolnych talentów wystąpili wszyscy ci, którzy chcieli pokazać na scenie swoje umiejętności i zdolności. Odbył się też teleturniej „Kalambury”.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam, zresztą jak zawsze, pokazy taneczne zespołu „Ponad Norme Crew” (PNC) .

Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z warkoczykami, gdzie uczennice klas 8 plotły i wplatały kolorowe włosy najmłodszym. Fotobudka również okazała się doskonałym pomysłem do wykonania pamiątkowych zdjęć na szkolonym pikniku. Po udanych występach, licznych konkursach, kalamburach i atrakcjach wszyscy udali się na stadion „Orlik”, gdzie rozegrano mecz uczniowie kontra rodzice. Wynik meczu to 4:2 dla rodziców. Gratulujemy!!!

Podczas całej imprezy można było kupić smaczne ciasta, upieczone przez rodziców uczniów, oraz napoje i łakocie sprzedawane przez Samorząd Uczniowski. Jak co roku, z dużym powodzeniem, sprzedawano doskonały bigos z młodej kapusty, przygotowany przez panie z naszej szkolnej kuchni.​​​​​​​​​

Cała impreza przebiegła w radosnej atmosferze. Ten pełen wrażeń dzień spędzali z nami rodzice, nauczyciele, dziadkowie, ciocie i wujkowie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie w postaci oklasków po występach uczniów.

Kolejny Piknik w Czwórce 2022 r. zapisał się w kronice szkolnej jako bardzo udany! Do zobaczenia za rok!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

foto: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4