Nagłówki

Sokołowski Ośrodek Kultury na Jubileuszu Diecezji Drohiczyńskiej

Młodzi artyści podczas koncertu

10 czerwca w Drohiczynie podczas obchodów 25-lecia Diecezji Drohiczyńskiej odbył się Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu Podlasie 2016”, na którym prezentowali się finaliści i zdobywcy najwyższych miejsc.

Dużym sokołowskim akcentem był występ laureatów pierwszych miejsc: najmłodszej grupy VOCI BAMBINI oraz Jakuba Lachowskiego, a także Weroniki Pliszki, której jako jedynej w swojej kategorii zostało przyznane miejsce na podium. Pośród nagrodzonych znalazł się również zespół VOCI CANTATI (II miejsce) oraz Alicja Suchożebrska, która otrzymała Nagrodę Specjalną za radość i entuzjazm w śpiewie.

Zaszczytne zaproszenie do udziału w przygotowaniu oprawy muzycznej Uroczystej Mszy Świętej otrzymał zespół wokalny VOCI CANTATI. „Diecezjalny Chór” został utworzony z Voci Cantati, a także Chóru Pieśni Narodowej z Bielska Podlaskiego, Chórów Parafialnych z Siemiatycz, Drohiczyna, Ciechanowca, Węgrowa Klasztoru oraz Ojca Pio.

Sokołowski Ośrodek Kultury wraz z sokołowskimi twórcami wziął udział w uroczystościach jubileuszowych, obchodów 25-lecia Diecezji Drohiczyńskiej, 17. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie i Dnia Podlasia, prezentując swoją działalność.