„Tańczyć każdy może – tańce krajów Unii Europejskiej”

Uczestnicy konkursu

6 kwietnia roku Miejskie Przedszkole Nr 3 po raz drugi było gospodarzem Konkursu Tańca Przedszkolaków. Tym razem była to II edycja Konkursu „Tańczyć każdy może – tańce krajów Unii Europejskiej”.

[pullquote]”Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy. Oswaja nas z widokiem pięknych form i roztacza przed nami świat czarodziejskich dźwięków. Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne. W ten sposób rozwija i kształci smak.” Lukian Samosata[/pullquote]Tego dnia do naszego przedszkola przybyły dzieci ze wszystkich publicznych miejskich przedszkoli oraz ze Żłobka Miejskiego wraz z paniami. Gościlismy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 4 „Leśna Kraina”oraz Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka. Bardzo miło było nam gościć zaproszonych gości. Wśród gości byli Skarbnik Miasta Sokołów Podlaski pani Grażyna Grądzka, instruktor tańca w Sokołowskim Ośrodku Kultury pan Kamil Zaliwski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców w naszym przedszkolu pani Beata Kosieradzka. Na początku pani dyrektor Jolanta Krysiak powitała gości, dyrektorów placówek oraz Jury w składzie: przewodnicząca pani Grażyna Grądzka, członkowie pan Kamil Zaliwski oraz pani Beata Kosieradzka. Konkurs poprowadziły nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 3 Wioletta Skorupka oraz Urszula Ciach.Celem konkursuło popularyzowanie wśród dzieci tańca jako formy aktywności przejawiającej się w określonej formie ruchowej, prezentacja dziecięcej twórczości artystycznej w tańcu oraz przybliżenie kultury państw wchodzących w skład Unii Europejskiej. Konkurs został zorganizowany również w ramach realizacji w przedszkolu projektu edukacyjnego „Jesteśmy Polakami, Europejczykami i Obywatelami świata – przedszkolne podróże po Europie”. Aby uświetnić imprezę organizatorki zaprosiły profesjonalną parę taneczną z Sokołowskiego Ośrodka Kultury Karolinę Iwańską oraz Patryka Częścika. Artyści wykonali taniec Krakowiak w formie towarzyskiej wprowadzając uczestników w odpowiedni klimat. Po pokazie przyszedł czas na prezentację zespołów tanecznych. Był krakowiak, taniec włoski tarantella oraz taniec hiszpański. Kolejne grupy reprezentowały bardzo wysoki poziom zarówno tańca jak też stroju. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Każda grupa przygotowywała się do konkursu z ogromnym zaangażowaniem, każde dziecko zasłużyło na nagrodę. Mali tancerze w swoich zespołach spełnili wszystkie kryteria oceny. Zaprezentowali wysokie artystyczne walory występu, dobre wyczucie stylu tańca, ciekawą choreografię układów. Było to piękne widowisko dostarczające cennych doświadczeń nauczycielom, a wszystkim widzom miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Tomaszewskiej, panu Andrzejowi Czerkasowi, panu Sławomirowi Horowicz oraz prezesowi Banku Spółdzielczego za wsparcie finansowe, prezesowi Sieci Handlowej Eden panu Wiesławowi Skorupka, panu Robertowi Soszyńskiemu oraz pani Katarzynie Więzak za wsparcie rzeczowe.