Old Timers 19 kwietnia w Sokołowie

plakat_swing_club_na_mazowszuSokołowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert jazzowy zespołu Old Timers, który odbędzie się 19 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00 w Restauracji GAMA.

Mazowiecki Instytut Kultury wspólnie z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury realizują projekt SWING CLUB na MAZOWSZU. Współpraca zaowocuje trzema koncertami w Sokołowie Podlaskim: 19 kwietnia – Old Timers, 21 września – Singin’ Birds oraz 5 listopada – L.A. Trio Bogdana Hołowni.

Old Timers jest w polskim jazzie tradycyjnym symbolem i legendą uznanym za najlepszy zespół jazzu radycyjnego w kraju. Powstał w 1965 r. w Warszawie, a już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „Złotej Tarki” – imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jamboree. Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszym i jak dotąd jedynym trzykrotnym zdobywcą tego trofeum. Koncertowali na wielu festiwalach jazzowych w Europie. Nie ma kraju w Europie gdzie nie występowali.

Ich dorobek to kilkanaście płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych. W 1975 r. otrzymali Złotą Płytę Polskich Nagrań za album „Old Timers with Sandy Brown”. Wysoki poziom artystyczny zespołu zaowocował występami i nagraniami z licznymi gwiazdami jazzu tradycyjnego, m.in.: Sandy Brown, Beryl Bryden, Wild Bill Davison, Champion Jack Dupree, All Grey, Joe Newman, Albert Nkolas czy Benny Waters. Ponadto nagrali muzykę do takich filmów jak: „Był jazz”, „Va Bank” czy „Seksmisja”. W ponad 40 letniej działalności skład zespołu ulegał zmianom, ale zawsze członkami grupy byli i są muzycy reprezentujący najwyższy poziom wykonawczy.

Wstęp wolny. Rezerwacji miejsc prosimy dokonywać w Sokołowskim Ośrodku Kultury (tel. 25 787 24 38) lub w Restauracji GAMA (tel. 602 558 010).