Mistrzostwo Polski w koszykówce dla kadetek MKK Sokołów Podlaski

Koszykarki

Od ubiegłej środy do niedzieli kadetki MKK Sokołów Podlaski uczestniczyły w finałowym turnieju  mistrzostw Polski U16, który odbywał się w Krakowie.  W meczu o złoty medal podopieczne Mariusza Świerka pokonały Wisłę Can Pack Kraków. Brąz zdobyła drużyna  AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Nasz zespół jako faworyt do końcowego triumfu nie zawiódł. Drużyna, która w 2013 i 2014 roku zdobywała mistrzostwo Polski młodziczek, w drodze do krakowskiego turnieju  nie przegrała żadnego meczu, ale na samym początku zmagań finałowych musiała uznać wyższość rywalek. W starciu, które w późniejszym rozrachunku decydowało o pierwszym miejscu w grupie A, nasze koszykarki po zaciętym meczu nieznacznie uległy Wiśle Can-Pack Kraków.

Za tamtą porażkę drużyna zrewanżowała się później w finale. Niekorzystny wynik starcia z „Białą Gwiazdą” mocno zmotywował drużynę Mariusza Świerka i Krzysztofa Iwańskiego, gdyż od tego momentu każde spotkanie wygrywała różnicą przynajmniej 25 punktów. W półfinale MKK Sokołów S.A. OSiR pewnie pokonał późniejsze brązowe medalistki AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 70: 45, a w decydującym o tytule meczu z drużyną z Krakowa wprost zdeklasował gospodynie turnieju wygrywając różnicą 53 punktów.  Sokołowianki zagrały dwa razy skuteczniej niż rywalki, potrafiły też zdominować strefę podkoszową. 17 punktów i 24 zbiórki, w tym 12 na atakowanej tablicy, 5 bloków i 3 asysty zanotowała Alicja Falkowska, najlepszą punktującą finału była ubiegłoroczna mistrzyni Polski młodziczek Aleksandra Iwaniuk (23 pkt. i 7 zbiórek). Ta sama zawodniczka została MVP turnieju finałowego, a do pierwszej piątki wybrana została jeszcze jedna nasza zawodniczka – Magdalena Szkop. Należy podkreślić, że wszystkie złote medalistki są uczennicami Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Sokołowie Podlaskim.

Wyniki wszystkich meczów naszej drużyny.

Faza grupowa:

MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów PodlaskiWisła Can-Pack Kraków 60:63  (12:18, 17:18, 16:13, 15:14)

MUKS WSG SUPRAVIS BydgoszczMKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski 31:70   (6:17, 9:18, 8:17, 8:18)

MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów PodlaskiEnea AZS Poznań 72:42  (18:7, 18:18, 13:12, 23:5)

Półfinał:

MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów PodlaskiAZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 70:45  (13:13, 20:10, 19:8, 18:14)

Finał:

MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów PodlaskiWisła Can-Pack Kraków 91:38 (25:10, 21:10, 27:8, 18:10)