Dni Sokołowa 2015

Uczestnicy Dni Sokołowa

W dniach 28 – 30 maja 2015 odbyły się XIV Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne – Międzynarodowy Festiwal Kapel i Zespołów Ludowych.

W czwartek, 28 maja, w Galerii DOM w Sokołowskim Ośrodku Kultury miał miejsce wieczór etniczny poświęcony historii i kulturze Karpat. W piątek odbyła się prezentacja zespołów uczestniczących w Europejskich Nadbużańskich Spotkaniach Folklorystycznych w sokołowskich szkołach, a następnie prezentacje konkursowe XIV ENSF. O godzinie 14.00 rozpoczął się Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej na placu przed budynkiem SOK.

W sobotę, 30 maja, w Parku Ogińskiego odbył się Koncert Galowy. O godzinie 15:00 rozpoczął się blok artystyczny dla dzieci oraz Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej. O 17:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Koncertu Galowego. Wystąpiły zespoły folklorystyczne z Czech, Słowacji, Łotwy, Ukrainy, Serbii i Polski, a po zespołach kabaret „Formacja Chatelet”. Po występie kabaretu miał miejsce koncert zespołu „Trebunie Tutki”, a następnie koncert zespołu „Poparzeni Kawą Trzy”.