Sportowa Sobota w Miejskim Przedszkolu Nr 2

Zajęcia sportowe

„Sport to zdrowie – każdy to powie!” –  to hasło Sportowej Soboty, która była jednym z działań podjętych we współpracy z rodzicami naszych wychowanków, w ramach realizacji założeń ministerialnego projektu „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. 

Zawody rozpoczęły się od uroczystego powitania przez panią dyrektor Urszulę Marcinkowską przybyłych gości oraz przedszkolaków z rodzicami. Gościem honorowym spotkania była pani Małgorzata Tur,  trener i edukator (Trener-Ekspert Puli Trenerów Service Civil International)  z ramienia Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Po odczytaniu regulaminu konkurencji sportowych rodzice oraz dzieci podzielili się na sześć drużyn, po czym  przystąpili do rozgrzewki. Zumbę poprowadziła Mistrzyni Polski w Kulturystyce w parach pani Dominika Pachecka z Klubu Przy Pięknej. Połączenie tańca, fitnessu oraz zabawy przy muzyce napawało wszystkich optymizmem i dawką pozytywnej energii. Po rozgrzewce przyszedł czas na konkurencje sportowe, w których wszyscy uczestniczyli z wielkim zapałem, zaangażowaniem, a przede wszystkim z uśmiechem na twarzy. Był rzut do celu, przejście po równoważni, slalom z woreczkiem na głowie, podawanie piłki, przejście przez tunel oraz budowanie zamku z piankowych klocków. Atrakcją dnia były pokazy sportowe w wykonaniu Wicemistrza Europy Strongman 2004 Tomasza Nowotniaka. Przy głośnym dopingu i gromkich brawach, swoich sił w dźwiganiu opony spróbowali wszyscy chętni: tatusiowie, mamy, nauczycieli oraz goście. Niecodzienną atrakcją był przejazd siedemdziesięciu przedszkolaków na lawecie, ciągniętej przez strongmana. Kolejnym punktem imprezy był pokaz rugby Uczniowskiego Klubu Sportowego Strzała oraz podnoszenie ciężarów przez utytułowanych zawodników: Michała Gregorczyka (brązowy medalista mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS), Elizy Wcisłak (Wicemistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 17, Mistrzyni Polski do lat 20) oraz  Marii Wrzosek (Mistrzyni Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15, brązowa medalistka Mistrzostw Europy, multirekordzistka Polski) z MLKPC Sokołów Podlaski. Na koniec spotkania pani dyrektor wręczyła puchary, dyplomy oraz medale za zawody w duchu fair play. Wspólne zdjęcia oraz wpisy do przedszkolnej kroniki stały się miłą pamiątką wspaniałego dnia! Sportowa Sobota zapisała się w społeczności sokołowskiej wspomnieniem pełnym radości, rodzinnej atmosfery i aktywności fizycznej.

Serdeczne podziękowania składamy: Uczniom  Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim oraz młodzieży z Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce oraz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Strzała, Pani Aleksandrze Godlewskiej-Kołodziej i pani Dominice Pacheckiej z Klubu Przy Pięknej, Panu Tomaszowi Wcisłak- trenerowi sztangistów,  panu Krzysztofowi  Rusinek  – trenerowi drużyny rugby oraz Panu Tomaszowi Nowotniak. Dziękujemy również Pani Elżbiecie Wcisłak, Pani Oldze Rusinek i  Pani Agnieszce Marcyniuk za pomoc w organizacji imprezy.